I over et tiår har vi hatt gleden av å bli kjent med Knut Tore – en av våre mest trofaste kunder. Siden 2012 har han vært kunde av vårt servicemarked med sin Mercedes-Benz C-Klasse, og vi har fått følge både ham og bilen hans gjennom alle disse årene. Selv om han kjøpte bilen hos en annen forhandler, har han aldri vært i tvil om hvor han skulle få den beste servicen.
Med sine 78 år har Knut Tore lang livserfaring, og ikke minst innen bilbransjen. Han startet sin karriere hos Edgar Haugen Bilforretning i Grønlandsleiret i 1972. Der begynte han som selger, og etter noen år ble han forfremmet til salgssjef. De årene han jobbet der, la han grunnlaget for en betydelig kundeportefølje. Knut Tore omtaler dette som den fineste arbeidsplassen han har hatt.
Deretter fortsatte han sin karriere i bilbransjen, og i hele 39 år jobbet han som bilselger og senere salgssjef hos blant annet Birger N. Haug. I løpet av sin karriere har han solgt tusenvis av biler, noe som vitner om både hans ekspertise og lidenskap for faget. Bil har med andre ord vært en stor del av livet hans – både som jobb og interesse.
Han bor i Oslo sammen med sin kone gjennom 58 år, og sammen har de to døtre og to barnebarn.
Men hva er det som gjør at Knut Tore velger oss, år etter år? Vi tok en prat med ham for å høre hans erfaringer – og hva som betyr mest for ham som kunde.
En service jeg kan stole på
For Knut Tore er det avgjørende å ha en bil som er i topp stand, og det er nettopp derfor han har valgt vårt servicemarked gjennom alle disse årene. Knut Tore har alltid hørt om Erik Arnesen og at det er en seriøs bilforhandler med et godt rykte og renommé i markedet. I et marked hvor tilbyderne er mange, valgte han å stole på det han hadde hørt om Erik Arnesen. Han ønsket et forhold til en forhandler som var mindre, føltes nært, hvor han kunne kjenne igjen de ansatte, og hvor han virkelig kunne føle seg hjemme.
– Når man har jobbet med bil hele livet, vet man hvor viktig det er med god service og pålitelige folk. Her får jeg alltid den beste behandlingen, og jeg føler meg trygg på at bilen min er i de beste hender, sier han.
Knut Tore setter særlig pris på den personlige servicen han får hos oss. Han blir alltid møtt med et smil og tilbud om en kopp kaffe, noe som gjør besøket enda mer hyggelig.
– Jeg har vært innom mange verksteder opp gjennom årene, men her vet jeg at jeg blir tatt på alvor. Det er en god følelse å komme til et sted hvor de kjenner meg og bilen min så godt, sier han.
Teknisk ekspertise, trygghet og kvalitet
Gjennom sine mange år i bransjen har Knut Tore opparbeidet seg en sterk forståelse for hva som kjennetegner et godt verksted. Han understreker at det ikke bare handler om teknisk kompetanse, men også om serviceinnstilling og kundeoppfølging.
– Det handler ikke bare om å fikse bilen, men om hele opplevelsen. Jeg vet at jeg alltid får ærlige tilbakemeldinger, profesjonell rådgivning og en servicegrad som gjør at jeg slipper å bekymre meg for bilen, sier han.
I tillegg vet Knut Tore at hos et autorisert merkeverksted, som Erik Arnesen, har man fagfolk med spesialutdannelse innenfor Mercedes-Benz. Og at krav og retningslinjer fra produsenten blir fulgt, derfor har han aldri hatt noen betenkeligheter med å anbefale servicemarkedet til venner og bekjente. Han mener at det å ha en fast samarbeidspartner for bilholdet gir en helt egen trygghet.
– Når du finner et sted du stoler på, holder du deg til det. Det er en god følelse å vite at jeg alltid kan komme hit og få den hjelpen jeg trenger. Svigersønnen min valgte å kjøpe sin bil hos Erik Arnesen, og jeg ville ikke anbefalt nærmeste familie det, om jeg selv ikke var fornøyd, avslutter han.
Vi setter stor pris på tilliten fra Knut Tore og gleder oss til å fortsette å levere den servicen han fortjener – i mange år fremover!